Vēlamies informēt, ka portāls Melinda.lv izmanto sīkdatnes. Sīkāk ar portāla privātuma politiku varat iepazīties šeit.

Skropstu pieaudzēšana - veidu, materiālu un procedūras apraksts

Skropstu pieaudzēšanu var iedalīt vairākos veidos - klasiskā un apjoma (2D, 3D, 4D, 5D un 6D ar Pre-made pušķīšiem) skropstu pieaudzēšana.Tas nozīmē, ka ar speciālu līmi viena (piemēram 2D apjoma gadījumā tās būs divas) mākslīgā skropsta tiek pielīmēta pie vienas dabiskās skropstas, neskarot ādu. Pareizi veicot pieaudzēšanu, tas neietekmē dabisko skropstu struktūru un augšanas paradumus un tas ir pilnīgi nekaitīgi. Taču, ja pieaudzēšanu veic nepareizi (neatbilstoši izvēlēts garums, biezums vai tehnika), tad var sabojāt ne tikai dabisko skropstu struktūru, bet arī izraisīt spēcīgu acu kairinājumu un pat iekaisumu.

Kas ir pre-made skropstas un kāpēc meistari tās izmanto

Tie ir iepriekš sagatavoti skropstu pušķīši, kas ļauj saīsināt procedūras laiku, nezaudējot kvalitāti. Parasti ir tā, ka jo lielāks apjoms, jo ilgāka būs procedūra, par cik papildus paiet laiks, kamēr meistars paralēli procedūrai izveido no skropstu lentas perfektos pušķīšus. Agrāk gatavie skropstu pušķīši nebija labākais risinājums, jo tirgū pieejamie nebija gana kvalitatīvi (tikpat viegli un kvalitatīvi kā ar roku veidotie). Taču viss attīstās un šobrīd tirgū ir pieejami ļoti kvalitatīvi pušķīši, ar kuriem Jūs pat nesajutīsiet starpību! ⁣⁣ ⁣Lai iegūtu vēlamo apjomu vairs nav jātērē pusi no dienas. To var iegūt tik pat ātri kā norit klasiskās pieaudzēšanas procedūra.

Kā tiek izgatavotas mākslīgās skropstas

Agrāk, kad aizsākās mākslīgo skropstu ēra, tās tika veidotas no akrila sveķiem, kas vēl līdz šodienai ir atstājis nezinātājiem asociācijas, ka mākslīgās skropstas var būt plastmasīgas, cietas un nedabiskas.

Laikam ejot, materiāli ir uzlabojušies un tagad mākslīgās skropstas tiek izgatavotas no speciālas plastmasas šķiedras, ko sauc par PBT (Polibutilēntereftalāts). PBT ir termoplastisks, daļēji kristālisks polimērs un poliestera veids, kas tiek uzsildīts un, izveidojot vēlamo formu, tiek atdzesēts. Sintētiskās zīda un ūdeļu skropstas tiek izgatavotas no šī paša materiāla – PBT. Tādēļ, neiekrītam uz vilinošajiem nosaukumiem. Kā jebkuram materiālam, arī šim var būt atšķirīga kvalitāte, atkarībā no ražotāja un izstrādes procesa, kur var panākt dažādus efektus, no pavisam maigām un vieglām skropstām līdz pat biezām un stingrām.

Kas attiecas uz īstām ūdeļu skropstām, kuru izmaksas ir nesalīdzinoši augstas, tad tās Latvijā diezvai sastapsiet. Kā, piemēram, Amerikā pieaudzēšana ar īstām ūdeļu skropstām maksā aptuveni divas reizes dārgāk nekā pieaudzējot ar sintētiskajām skropstām. Un nedrīkst aizmirst to, ka no ūdeļu skropstām var būt alerģiska reakcija un tās nēsāšanas laikā var zaudēt savu formu.

Tātad, mūsdienās mākslīgās skropstas tiek izgatavotas no sintētiskas šķiedras. Pēc formas tās ir ļoti līdzīgas dabiskajām – pie pamatnes resnākas, bet nobeigumā smailas.

Procedūras norise

  • Klients ierodas uz procedūru. Tiek izrunāta procedūras gaita un klienta redzējums.
  • Procedūra notiek guļus stāvoklī uz kušetes un tā ilgst aptuveni no 1,5 - 2 stundām, atkarībā no izvēlētās tehnikas, skropstu daudzuma un īpatnībām.
  • Meistars uzsāk procedūru.
  • Procedūras laikā nevajadzētu izjust diskomfortu, gluži pretēji, tās laikā klients var mierīgi gulēt un pamosties jau ar skaistu gala rezultātu.
  • Pieaudzētā skropsta izkrīt kopā ar dabisko un tas ir atkarīgs no augšanas cikla. Gadījumos, ja ir berze vai citādi fiziski ietekmējoši apstākļi, līmes savienojuma vieta var tikt bojāta, kā rezultātā nokritīs tikai mākslīgā skropsta.

Kontrindikācijas

Skropstu pieaudzēšanas procedūrai ir vairākas kontrindikācijas. Pirms pieraksta lūdzu Jūs iepazīties ar zemāk minēto informāciju. Nav ieteicams veikt pieaudzēšanu, ja ir:

  • Alerģijas saasināšanās
  • Konjuktivīts un citas acu slimības
  • Nesen veikta acu operācija
  • Saaukstēšanās vai gripa
  • Hormonālie traucējumi
  • Menstruālais cikls (pieaudzēšanu ieteicams veikt dažas dienas pēc vai ne mazāk kā nedēļu pirms)
  • Grūtniecība un barošana ar krūti – procedūras rezultāti nav prognozējami. Pēc pirmā trimestra risks samazinās. Katrai māmiņai jāizvērtē individuāli nepieciešamība pēc procedūras
  • Permanentais grims, pēc kura nav pagājušas 30 dienas
  • Augsta temperatūra - šajā gadījumā ir nepieciešams pārcelt procedūru līdz pilnīgai atveseļošanai. Pēc antibiotiku lietošanas būtu jānogaida vismaz 2 nedeļas
  • Muguras problēmas

Kā pareizi sagatavoties procedūrai, lai panāktu vislabāko rezultātu

Pieaudzētās skropstas turas sākot no 3 līdz 8 nedēļām un tas, cik ilgi tās turēsies, būs atkarīgs arī no tā, vai ievērosiet kopšanas ieteikumus. Arī izmantotajām līmēm ir dažāds noturības ilgums. Bet lielākoties turēšanās ilgumu nosaka iedzimtība – tas, cik strauji vai lēni mainās paša skropstas. Ja tas notiek ātri, tad attiecīgi arī pieaudzētās skropstas izkritīs ātri. Vidējais nēsāšanas laiks ir 4 nedēļas, kas ir gandrīz divas reizes mazāk kā noturība pēc skropstu laminēšanas. Pēc 4 nedēļām var veikt noņemšanu ar speciālu noņēmēju vai veikt profilaksi. Profilaksi veic, kad ir izkrituši aptuveni 50-60 % pieaudzēto skropstu. Ja izkritušas gandrīz visas, tad jāveic pieaudzēšana no jauna.

Lietas, kuras jāņem vērā pirms procedūras

  • Vislabāk būtu veikt korekciju ik pēc 2-3 nedēļām, individuāli izvērtējot skropstu stāvokli (cik tās ir ataugušas un tīras). Nevajadzētu praktizēt “mūžīgo” korekciju, jo pieaudzētās skropstas ir ieteicams starp korekcijām noņemt pavisam, lai varētu kārtīgi attīrīt skropstu līniju un tad attiecīgi veikt jaunu pieaudzēšanu. Šādos gadījumos ir jārēķinās ar papildus 30 minūtēm.
  • Atcerieties, ka viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ pieaudzē skropstas, ir tāds, lai tās nevajadzētu krāsot! Tušu var uzklāt tikai tad, ja ir jau nepieciešama korekcija, bet to nav izdevies veikt laicīgi. Tīrot nost kosmētiku acu zonā (lietojot papildus acu ēnas, zīmuli u.t.t.) var gadīties traumēt skropstas, samazinot to nēsāšanas ilgumu.
  • Un, protams, neaizmirstam, ka tāpat kā seju, arī acis un skropstas ir jāmazgā.

Obligāti ņemiet vērā, ja:

  • Jums ir taukaina acu plakstiņu āda, pieaudzētās skropstas var turēties īsaku laiku.
  • Jums ir gaišas dabiskās skropstas, vēlams tās ķīmiski nokrāsot ne vēlāk kā 5 dienas pirms pieaudzēšanas procedūras.
  • Jūs izmantojat jebkādus acu zonas kopšanas līdzekļus, kuru sastāvā ir taukvielas vai eļļas, pārtrauciet izmantot līdzekli 5 dienas pirms procedūras.

Biežāk uzdotie jautājumi no klientiem

  • Vai pēc skropstu pieaudzēšanas ir iespējams veikt permanento grimu starpskropstu līnijai?

    Pirms starpskropstu līnijas procedūras nepieciešams noņemt pieaudzētās skropstas ne vēlāk kā 3 dienas līdz procedūrai. Noņemšanas brīdī acis tiek kairinātas un potenciāli var tikt saberztas.

  • Kā var noņemt pieaudzētās skropstas?

    Ar speciāli tam paredzētu līdzekli, kas izšķīdina līmi, un rezultātā pieaudzētās skropstas var maigi noņemt. Tādu līdzekli var iegādāties specializētos veikalos vai arī pie meistariem, kas tos tirgo, bet es labāk iesaku doties pie speciālista, kurš to izdarīs Jūsu vietā, lai nesatraumētu dabiskās skropstas un nesakairinātu acis.

  • Kā kopt skropstas?

    Katru rītu un vakaru ir jātīra plakstiņi. Sejas mazgāšanai izmantojiet putas, jo tās lieliski attīra skropstu līniju no netīrumiem, atmirušām šūnām un attauko skropstas. Pēc putu izmantošanas, var veikt vieglu masāžu, bet tajā pašā brīdī nevajag stipri berzēt. Par cik šī ir aktuāla tēma, tad speciāli šim nolūkam es uzfilmēju Youtube video, kur detalizēti pastāstu un arī demonstrēju kā pareizi kopt skropstas un sejas ādu kopumā.


  • Kā var ātrāk ataudzēt skropstas?

    Pastāv divu veidu kopšanas līdzekļi - hormonālie un uz eļļas bāzes veidotie. Es vienmēr iesaku lietot līdzekļus no otrās kategorijas, jo tie pārsvarā sastāv no organiskās eļļas, augu ekstraktiem un vitamīniem. Šādi līdzekļi mitrina un baro skropstas kā arī piešķir tām veselīgu spīdumu. Viens no vispopulārākajiem līdzekļiem, ko var lietot ir rīcineļļa. Hormonālie kopšanas līdzekļi, savukārt, visbiežāk satur lipīdu - prostaglandīnu vai tā analogu bimatoprostu, kuri ir vairāk paredzēti acu slimību ārstēšanai un skropstu augšana būtībā ir šo zāļu blakusefekts.

  • Cik ilgā laikā ataug skropstas?

    Vidēji vienai acij ir no 150 līdz 200 augšējo skropstu un tās visas atrodas dažādās augšanas stadijās. Kāda no tām izkritīs jau rīt, kāda vēl turpinās augt ilgi. Pilns augšanas cikls ilgst aptuveni 90 dienas un šajā laikā nomainās pilnīgi visas skropstas, izejot cauri anagēna, katagēna un telogēna augšanas fāzēm.