Vēlamies informēt, ka portāls Melinda.lv izmanto sīkdatnes. Sīkāk ar portāla privātuma politiku varat iepazīties šeit.
Raksti

Kāpēc higiēna ir obligāts noteikums vizāžista darbā?

Vai atceraties savu pēdējo apmeklējumu pie vizāžista? Un sakiet, vai pievērsāt uzmanību tam, ko darīja meistars? Bieži vien ir divu veidu klienti – tādi, kuri vēlas izzināt un iemācīties ko jaunu no meistara un tādi kas vienkārši izbauda procesu. Abos gadījumos mēs pilnīgi uzticamies meistaram, jo viņš ir profesionālis savā jomā un zina, ko dara. Bet lieta, par ko abas puses aizmirst, ir veselība, īpaši liekot akcentu uz higiēnu. Mēs sagaidām vienkārši skaistu rezultātu un pat nepievēršam uzmanību tam kā un kas tiek darīts.

Ir neskaitāmi raksti par to, ka nedrīkst dalīties ar saviem kosmētikas līdzekļiem pat ar sev tuvākajiem cilvēkiem. Bet kādēļ bieži vien vizāžisti dara to dien dienā uz saviem klientiem? Vai skropstu tuša, ko vizāžists izmantoja uz tevis, bija tava vai vienreizējā? Vai lūpu spīdums tika uzklāts tieši no tūbiņas aplikatora? Līdzīgi ir ar konsīlera aplikatoru, kuru meistars izmanto visiem klientiem, liekot to tieši uz sejas ādas. Aizdomājies, ja kosmētika netiek dezinficēta vai citādi pasargāta, tad cik daudz tajā ir uzkrājušās baktērijas un mikrobi, kas tiek pārnēsātas no viena klienta uz otru? Un, ja kādam no tiem cilvēkiem bija akne, konjuktivīts, herpes vai blefarīts? Tieši tā! Kosmētika to visu var pārnēsāt! It sevišķi ir jāizvairās no krēmveida produktiem, kuru uzklāšanai otiņa vai pirksts produkta paņemšanai tiek iemērkts atkārtoti. Iztēlojamies situāciju, kurā klientam ir herpes vīruss uz lūpas, kas ne vienmēr ir atvērtas brūces veidā vai pat pamanāms, jo pastāv iespēja, ka tas tikai veidojas. Meistars attaisa lūpu spīdumu ar aplikatoru, kuru līdz šim izmantoja citiem, tad uzklāj spīdumu šim klientam un aiztaisa ciet, un tas jau gaida nākamo klienu. Vai spējat iedomāties, cik labi mitrā vidē vairojas baktērijas? Tās visstraujāk attīstās un vairojās tieši krēmveida produktos (šķidrā vidē).

Instrumentu un kosmētikas dezinfekcija kā arī svarīgi punkti, kam pievērst uzmanību

Otas starp klientiem var tikt attīrītas un dezinficētas ar tam speciāli paredzētu līdzekli, taču darba dienas beigās otām ir nepieciešama dziļā attīrīšana jeb mazgāšana ar ūdeni un speciālu līdzekli. Laikā, kad nenotiek darbs otām jābūt slēgtā vidē, lai uz viņām nekrātos putekļi, kas var notikt, ja otas vienkārši uzglabā atvērtos turētājos.

Arī kosmētika ir jādezinficē ar izopropila 70% šķīdumu, kas palīdz iznīcināt baktērijas un to droši varēs izmantot nākamajam klientam.

Darba videi, protams, ir jābūt sakoptai. Jābūt atsevišķai vietai - traukam - kur tiek novietotas izmantotās otas, uz darba virsmas jābūt dvielītim vai salvetei, kas pēc katra klienta tiek nomainīts. Tā ir darba vieta, kur procesa laikā var tikt noliktas otas, sūklīši, utt.

Pāris punkti, kuriem būtu jāpievērš uzmanība procesa brīdī:

  • Pirms katra klienta vizāžistam ir jānomazgā vai jādezinficē rokas.
  • Procesa laikā, meistaram nevajadzētu lieko produkta daudzumu no kosmētikas otas nopūst. Tādā veidā var tikt uzpūstas virsū siekalas un baktērijas.
  • Vizāžists kategoriski nedrīkst izmantot vienu skropstu tušu (kā arī citus produktus ar aplikatoriem) atkārtoti uz visiem klientiem! Lai uzklātu tušu, ir jāizmanto klienta personīgā tuša vai jāizmanto vienreizlietojamās birstītes.

Tāpat iesaku noskatīties arī video, kurā pastāstu par visu daudz sīkāk un detalizētāk, parādot piemērus no reālās dzīves.